conjugare fétichiser; conjugare online pentru verbul "fétichiser" în limba franceză la toate timpurile verbale
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "fétichiser" în limba franceză (traducere)

Indicatif présent
je fétichise
tu fétichises
il/elle fétichise
nous fétichisons
vous fétichisez
ils/elles fétichisent
Indicatif imparfait
je fétichisais
tu fétichisais
il/elle fétichisait
nous fétichisions
vous fétichisiez
ils/elles fétichisaient
Indicatif passé simple
je fétichisai
tu fétichisas
il/elle fétichisa
nous fétichisâmes
vous fétichisâtes
ils/elles fétichisèrent
Indicatif futur simple
je fétichiserai
tu fétichiseras
il/elle fétichisera
nous fétichiserons
vous fétichiserez
ils/elles fétichiseront
Indicatif passé composé
j'ai fétichisé
tu as fétichisé
il/elle a fétichisé
nous avons fétichisé
vous avez fétichisé
ils/elles ont fétichisé
Indicatif plus-que-parfait
j'avais fétichisé
tu avais fétichisé
il/elle avait fétichisé
nous avions fétichisé
vous aviez fétichisé
ils/elles avaient fétichisé
Indicatif passé antérieur
j'eus fétichisé
tu eus fétichisé
il/elle eut fétichisé
nous eûmes fétichisé
vous eûtes fétichisé
ils/elles eurent fétichisé
Indicatif futur antérieur
j'aurai fétichisé
tu auras fétichisé
il/elle aura fétichisé
nous aurons fétichisé
vous aurez fétichisé
ils/elles auront fétichisé
Subjonctif présent
je fétichise
tu fétichises
il/elle fétichise
nous fétichisions
vous fétichisiez
ils/elles fétichisent
Subjonctif imparfait
je fétichisasse
tu fétichisasses
il/elle fétichisât
nous fétichisassions
vous fétichisassiez
ils/elles fétichisassent
Subjonctif passé
j'aie fétichisé
tu aies fétichisé
il/elle ait fétichisé
nous ayons fétichisé
vous ayez fétichisé
ils/elles aient fétichisé
Subjonctif plus-que-parfait
j'eusse fétichisé
tu eusses fétichisé
il/elle eût fétichisé
nous eussions fétichisé
vous eussiez fétichisé
ils/elles eussent fétichisé
conditionnel présent
je fétichiserais
tu fétichiserais
il/elle fétichiserait
nous fétichiserions
vous fétichiseriez
ils/elles fétichiseraient
Conditionnel passé 1re forme
j'aurais fétichisé
tu aurais fétichisé
il/elle aurait fétichisé
nous aurions fétichisé
vous auriez fétichisé
ils/elles auraient fétichisé
Conditionnel passé 2e forme
j'eusse fétichisé
tu eusses fétichisé
il/elle eût fétichisé
nous eussions fétichisé
vous eussiez fétichisé
ils/elles eussent fétichisé
Infinitif
fétichiser
Impératif
fétichise
fétichisons
fétichisez
Participe présent
fétichisant
Participe passé
fétichisé

Verbele anterioare: fertiliser, fesser, festonner, festoyer, fêter

Verbele următoare: feuiller, feuilleter, feuler, feutrer, fiabiliser

Verbe aleatoare: décapitaliser, défibriller, napper, pasteller, plastronner