conjugare a factoriza; conjugare online pentru verbul "a factoriza" în limba română la toate timpurile verbale pentru
Scrie verbul în orice formă și apasă "Conjugă":

Conjugarea verbului "a factoriza" în limba română (dex)

Infinitiv
factoriza
Infinitiv Lung
factorizare
Participiu
factorizat
Gerunziu
factorizând
Imperativ persoana a doua
singular factorizează
plural factorizați
Prezent
eu factorizez
tu factorizezi
el/ea factorizează
noi factorizăm
voi factorizați
ei/ele factorizează
Conjunctiv Prezent
eu (să) factorizez
tu (să) factorizezi
el/ea (să) factorizeze
noi (să) factorizăm
voi (să) factorizați
ei/ele (să) factorizeze
Imperfect
eu factorizam
tu factorizai
el/ea factoriza
noi factorizam
voi factorizați
ei/ele factorizau
Perfect Simplu
eu factorizai
tu factorizași
el/ea factoriză
noi factorizarăm
voi factorizarăți
ei/ele factorizară
Mai Mult Ca Perfectul
eu factorizasem
tu factorizaseși
el/ea factorizase
noi factorizaserăm
voi factorizaserăți
ei/ele factorizaseră
Conjunctiv Perfect
eu să fi factorizat
tu să fi factorizat
el/ea să fi factorizat
noi să fi factorizat
voi să fi factorizat
ei/ele să fi factorizat
Condițional Prezent
eu aș factoriza
tu ai factoriza
el/ea ar factoriza
noi am factoriza
voi ați factoriza
ei/ele ar factoriza
Condițional Perfect
eu aș fi factorizat
tu ai fi factorizat
el/ea ar fi factorizat
noi am fi factorizat
voi ați fi factorizat
ei/ele ar fi factorizat
Perfectul Compus
eu am factorizat
tu ai factorizat
el/ea a factorizat
noi am factorizat
voi ați factorizat
ei/ele au factorizat
Viitor
eu voi factoriza
tu vei factoriza
el/ea va factoriza
noi vom factoriza
voi veți factoriza
ei/ele vor factoriza
Viitor Anterior
eu voi fi factorizat
tu vei fi factorizat
el/ea vor fi factorizat
noi vom fi factorizat
voi veți fi factorizat
ei/ele vor fi factorizat

Verbele anterioare: a făcăli, a făcălui, a face, a facilita, a facsimila

Verbele următoare: a factura, a făgădui, a fagocita, a faianța, a fâicăvi

Verbe aleatoare: a căputa, a decepționa, a ghibăci, a îngrășa, a părechea